Przepisy

25 Kwiecień 2018

Zamienniki cukru

Często nie wyobrażamy sobie naszych domowych wypieków bez dodatku cukru. Spożywanie dużych ilości cukru zwiększa ryzyko otyłości, cukrzycy, chorób układu sercowo – naczyniowego, nowotworów, powstawania próchnicy, a także uzależnia (mimo, że cukier nie jest traktowany tak poważnie jak inne używki) powodując, że coraz chętniej i częściej sięgamy po słodycze.

Czytaj więcej
28 Marzec 2018

Wielkanoc w wersji fit – czy to możliwe? Przedstawiamy kilka porad jak odchudzić Święta Wielkanocne

Święta to wyjątkowy okres, który spędzamy w rodzinnym gronie. Najczęściej celebrujemy go przy stole zastawionym rozmaitymi potrawami, które kuszą swoim smakiem oraz wyglądem przez co często spożywamy więcej kalorii niż zakładaliśmy. Tradycyjne potrawy Wielkanocne cechują się wysoką kalorycznością, a także dużą zawartością soli oraz tłuszczów nasyconych, co dodatkowo czyni je ciężkostrawnymi i może wiązać się z dolegliwościami trawiennymi. Niestety w praktyce bardzo ciężko odmówić sobie wielkanocnych przysmaków. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zaplanowanie menu w taki sposób, aby na świątecznym stole znalazły się „odchudzone” lekkostrawne potrawy.

Czytaj więcej
15 Marzec 2018

Przepisy na dietetyczne dania z diety pudełkowej

Zdrowe dania nie muszą być skomplikowane. Wystarczy odrobina wyobraźni i z prostych składników można stworzyć ciekawe propozycje na dietetyczne posiłki do pracy. Przedstawiamy Wam trzy pomysły na całodzienny zestaw do biura. Z łatwością przygotujecie go w swojej kuchni.

Czytaj więcej
22 Grudzień 2017

Ciasteczka korzenne

Przepis na pyszne ciasteczka korzenne

Czytaj więcej