Dieta dla sportowców

Jeśli lubisz sport, a Twoim życiowym celem jest zdobycie upragnionej sylwetki i poprawa zdrowia, to dieta dla sportowców jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki niej, w każdym posiłku będziesz miał do dyspozycji odpowiednią ilość składników odżywczych, które są dopasowane do wymogów stawianych przez organizmy intensywnie trenujących osób. Wzorowy stosunek białka, tłuszczy i węglowodanów, daje Twojemu organizmowi “paliwo” do działania oraz pozwala na sukcesywny wzrost mięśni i efekt anaboliczny, do którego przyczynia się duża zawartość białka w każdym posiłku.

Ciało sportowca to skomplikowana machina, która wymaga posiłków najwyższej jakości. Przez wiele codziennych treningów i bardzo aktywny tryb życia, ciała sportowców można porównać do szybkich samochodów, gdyż dobre samochody powinno się tankować jedynie dobrym paliwem. Tak samo jest właśnie z trenującymi osobami. W firmie Pure&Fresh oferujemy dietę dla sportowców, która zapewni Ci dania stworzone ze zdrowych i świeżych składników. Doskonale znamy się na zdrowym odżywianiu, a nasi dietetycy posiadają nie tylko wymagane doświadczenie i wykształcenie, ale są także hobbystami, którzy uwielbiają codziennie się szkolić, stale poszerzając swoją wiedzę.

Twoja sylwetka skorzysta na diecie dla sportowca!

Dietetycy Pure&Fresh znają anatomię ludzkiego ciała, a także jego wymagania względem zdrowego odżywiania się. Wiedzą również, że sportowcy ze względu na swoją aktywność, wymagają specjalistycznej diety. Właściwa ilość białka zapewnia doskonałe wyniki siłowe oraz jest bezpośrednim budulcem tkanki mięśniowej. Węglowodany i tłuszcze zapewniają dla ciała szybki zastrzyk energii, niezbędny podczas wielu treningów w tygodniu. Z kolei duża ilość łatwo przyswajalnych, naturalnych mikroelementów, czyli witamin i minerałów, gwarantuje zdrowie, poprawia wydolność organizmu, wspomaga efekt anaboliczny mięśni i poprawia funkcjonowanie całego organizmu. Ciała aktywnych osób potrzebują zdrowej i zbilansowanej diety. Skorzystaj zatem z diety sportowca w Pure&Fresh i rozbuduj swoje mięśnie, popraw wyniki siłowe i wydolnościowe!

Oferta dla sportowca - siłownia

Podczas treningów siłowych bardzo ważna jest duża ilość białka, która będzie w stanie zaspokoić wymagania organizmu. Siłownia stawia na tym polu duże wymagania, bowiem zbyt mała podaż białka, skutkuje zatrzymaniem rozwoju mięśni. Zbyt duża z kolei, może źle wpływać na nerki, gdyż mogą zostać szybko zakwaszone. Węglowodany i tłuszcze to z kolei “paliwa”, którymi zasilane są mięśnie. W Pure&Fresh dbamy o doskonały stosunek wszystkich składników, który pozwoli Ci zbudować mięśnie w bezpieczny sposób dla organizmu.

Dieta dla aktywnych biegaczy

Dieta sportowca ćwiczącego na siłowni stawia zupełnie inne wymagania do jedzenia niż dieta maratończyków. Przez bardzo duże zużycie energii, potrzebują oni stałej podaży kalorii, które zapewniają energię na cały dzień biegania i treningów. Właściwa ilość białka pozwala przy tym na zatrzymanie ich rozpadu, co w szybkim czasie prowadzi do utraty mięśni. Dobrze zbilansowana dieta dla sportowca Pure&Fresh gwarantuje Twojemu organizmowi stały dopływ energii i oszczędza rozpad mięśni podczas wzmożonej aktywności.

Dieta sportowca jadłospis

W diecie sportowca liczą się zdrowe składniki z bogatym łańcuchem wartości odżywczych, o świetnej przyswajalności. Z tego powodu w oferowanym przez nas menu stosujemy jedynie naturalne produkty o dużej zawartości białka pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego. Mięso z ryb, kurczak, indyk, wieprzowina oraz, wołowina to zwierzęce składniki, które uzupełniamy wysokobiałkowym twarogiem i jajkami. Łącząc wszystkie te elementy otrzymasz dietę, która zaspokoi wymagania aktywnego organizmu. Dodatkowo zapewni energię na kolejne maratony, chroniąc mięśnie przed jej spadkami.

Mikroelementy i witaminy w Pure&Fresh

Wszystkie produkty w naszym menu nie są nadmiernie przetwarzane, zatem w dalszym ciągu posiadają dużą liczbę pierwiastków śladowych i witamin. Korzysta z tego dosłownie cały organizm sportowca. Witamina E wpływa bezpośrednio na mięśnie, witamina B1 przyczynia się do metabolizmu węglowodanów i tłuszczów, a witamina B2 stymuluje wzrost organizmu. Witamina B5 z kolei pomaga w przenoszeniu energii z makroskładników. Poza tymi witaminami są także inne, które usprawniają myślenie, poprawią jakość skóry oraz wzmacniają odporność organizmu.

Liczą się dla nas także smaki!

Wszystkie posiłki z menu dla sportowców na pewno spodobają się każdemu klientowi. Mięsne i rybne potrawy obiadowe zaspokoją głód, a dokładane do nich dodatki dadzą możliwość poznania nowych, ciekawych smaków. Duża liczba świeżych warzyw pozwoli poczuć się jak na wizycie u bliskiej rodziny na wsi. Słodkie jagody, cynamon, orzechy nerkowca lub brownie z gorzkiej czekolady to codzienne nagrody, którymi umilisz swój dzień.

Oferta dla sportowca tylko w Pure&Fresh

Wszystkie zalety naszej firmy pozwalają stwierdzić, że dobrze znamy się na cateringu. Codziennie przygotowujemy posiłki, które mają pomagać osobom aktywnie spędzającym czas. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że są one bardzo wymagające w kwestii zdrowego pożywienia, pełnego wartości odżywczych. Dbamy o smaki i o jakość produktów także hobbystyczne, a nasi dietetycy i kucharze codziennie się doszkalają. Skorzystaj z diety dla sportowca Pure&Fresh!

Dieta dla sportowców Pure&Fresh zaspokoi wymagania aktywnych osób w smaczny sposób. Mnóstwo białka, dużo węglowodanów i zdrowe tłuszcze. Zbuduj swoje mięśnie!

Oferujemy dowóz naszych diet na terenie miast i okolic: