Dieta ubogoenergetyczna

Dieta ubogoenergetyczna przeznaczona jest dla osób z nadwagą lub zmagających się z otyłością. Pomaga w redukcji zbędnych kilogramów, a przy tym dostarcza niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki odżywcze. Dzięki temu osoba, która ją stosuje ma energię, aby wykonywać codzienne czynności, a nawet może wprowadzić do swojego życia dodatkową aktywność fizyczną. Każda dieta niskoenergetyczna układana jest indywidualnie w zależności od płci, wieku, podstawowej materii oraz ilości ruchu.

Nie trzeba się głodzić, aby uzyskać pozytywne rezultaty! Dieta ubogoenergetyczna to doskonała propozycja dla osób, które pragną pozbyć się zbędnej masy ciała bez żadnych skutków ubocznych. Została stworzona tak, aby ograniczyć uczucie głodu i utrzymać dobre samopoczucie pacjenta. Odpowiednio ułożony jadłospis gwarantuje pokrycie dziennego zapotrzebowania na witaminy i inne składniki odżywcze. Potrawy w nim zawarte są niskokaloryczne, dlatego mogą być jedzone w takich ilościach, aby całkowicie zaspokoić głód.

Schudnij ze zblinasowaną dietą ubogoenergetyczną!

Warunkiem zdrowej i skutecznej diety ubogoenergetycznej jest zbilansowana ilość składników odżywczych. Powinna ona zaspokajać dzienne zapotrzebowania na witaminy i minerały oraz dostarczać odpowiednią ilość białka, aby nie doprowadzić do rozpadu tkanki mięśniowej i spadku beztłuszczowej masy ciała. Z tego względu deficyt energetyczny odbywa się poprzez ograniczenie spożycia tłuszczów i węglowodanów, jednak tak, aby wciąż zapewniona była prawidłowa ilość NNKT czyli niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz glukozy. Wpływ na stopień ograniczenia składników energetycznych w celu leczenia otyłości ma wiele czynników, takich jak wiek, płeć, wielkość nadwagi, ewentualne dolegliwości, zalecany lub pożądany efekt odchudzania, motywacja, a także indywidualne zapotrzebowania klientów. Dzięki temu dieta ubogoenergetyczna gwarantuje zdrową utratę nadwagi, a przy tym wyznaczony cel jest dużo łatwiejszy do osiągnięcia. Doskonale sprawdzi się zarówno dla osób z otyłością, jak i podejmujących dietę ze względów estetycznych.

Dlaczego warto skorzystać z diety ubogoenergetycznej Pure&Fresh?

Diety ubogoenergetyczne w firmie Pure&Fresh przygotowywane są zgodnie z zasadą zrównoważonego deficytu energetycznego. Dzięki temu nie zakłócają równowagi metabolicznej organizmu, a przy tym przewyższają możliwości adaptacyjne organizmu. Utrata wagi następuje stopniowo, co czasami może być odbierane przez klientów jako mało skuteczne. Warto jednak pamiętać, że powolny spadek masy przynosi najlepsze efekty, a ryzyko powrotu kilogramów jest dużo mniejsze. Dodatkowo osoba na diecie niskoenergetycznej nie odczuwa skutków ubocznych, takich jak osłabienie, objawy niedobory składników odżywczych, zmiany metaboliczne czy nawroty problemu nadwagi po wprowadzeniu zmian w odżywianiu. Sprawia to, że PPM czyli podstawowa przemiana materii pozostaje na tym samym poziomie i dużo łatwiej można utrzymać osiągniętą masę ciała. Zapobiega to także w przypadku kolejnej diety odchudzającej narzucania sobie jeszcze większych ograniczeń w spożyciu składników energetycznych i doskwierającego uczucia głodu w czasie jej stosowania.

Dieta ubogoenergetyczna to doskonałe rozwiązania dla osób z nadwagą lub problemem otyłości. Nie powoduje przy tym negatywnych skutków ubocznych.

Oferujemy dowóz naszych diet na terenie miast i okolic: