Dieta wegetarianska

Wbrew wszelkim opiniom, dieta bezmięsna jest zdrowa dla organizmu, w przypadku gdy jest stosowana rozważnie. Zapobiega ona wielu chorobom cywilizacyjnym oraz wspomaga pracę całego organizmu. Korzystnie wpływa także na pracę jelit. Wciąż wzrasta ilość zwolenników diety wegetariańskiej, ze względów etycznych religijnych czy po prostu zdrowotnych - wielu wegetarian uważa, że wartości odżywcze zawarte w mięsie, można z powodzeniem uzyskiwać z produktów roślinnych i mają oni rację. Jednak taka dieta wymaga odpowiedniej wiedzy i dobrze dobranych posiłków, tak aby dostarczać niezbędne ilości makro i mikroelementów do organizmu.

Pure&Fresh zajmuje się cateringiem posiłkowym i z powodzeniem działa już w pięciu miastach Polski, gdzie tysiące zadowolonych klientów korzysta z naszych usług. Nasza dewizą jest smaczne jedzenie, gotowe do spożycia w każdym miejscu. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać, jednak nie mają czasu na opracowywanie jadłospisu i przygotowywanie potraw w domu. Wśród bogatej oferty naszych diet można znaleźć także dietę wegetariańską - jadłospis jej opiera się na produktach roślinnych, nie zawiera mięsa i jest skomponowany tak, aby odżywiać kompleksowo organizm. Różne opcje kaloryczne pozwalają dopasować optymalnie posiłki do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Przy stosowaniu diety wegetariańskiej, menu powinno być dobrane tak, aby zapewnić odpowiednią ilość białka, węglowodanów oraz dobrych kwasów tłuszczowych. Tylko w ten sposób można cieszyć się zdrowiem i dobrą sylwetką.

Dieta wegetariańska i odchudzający jadłospis.

Wegetarianizm to nie tylko jedzenie to styl życia, który ma wpływ na wiele jego aspektów. Jednak wiele osób na diecie bezmięsnej chce także stracić na wadze, jest to możliwe dzięki zastosowaniu diety redukcyjnej bezmięsnej, która będzie opierać się na deficycie kalorycznym, dobranym odpowiednio do potrzeb. Pure&Fresh zatrudnia kilkunastu dietetyków, którzy bez problemu stworzą dietę, która pozwoli na zdrową utratę wagi na diecie wegetariańskiej. Produkty roślinne wspomagają pracę jelit, dzięki czemu metabolizm zaczyna pracować szybciej, a co za tym idzie utrzymanie prawidłowej masy ciała jest prostsze.

Dieta wegetariańska - przepisy, które mogą zaskoczyć.

Wielu wegan tęskni za smakiem mięsa w potrawach roślinnych, jednak to nie jest problem, ponieważ można znaleźć wiele przepisów, które w udany sposób imitować będą dania mięsne - jednym nich są na przykład schabowe z boczniaka, które smakiem nie różnią się wcale od tych przygotowywanych z wieprzowiny. Wiele takich pomysłów na dania bezmięsne, wykorzystujemy w naszej ofercie diety pudełkowej bezmięsnej. Dieta wegetariańska opiera się na pięciu grupach produktów, którymi są, produkty pełnozbożowe, wszelkie makarony, kasze i ryże a także warzywa i rośliny strączkowe oraz owoce i orzechy. Składniki te pozwalają na przygotowanie smacznych i przede wszystkim zdrowych posiłków o różnorodnych smakach i konsystencjach.

Dieta wegetariańska - co jeść, aby uniknąć niedoborów.

Kontrola ilości wartości odżywczych w takiej diecie jest niezwykle ważna, ponieważ dostarczane białko do organizmu pochodzi najczęściej z roślin strączkowych typu, bób, groch, cieciorka czy fasola. Przy tej diecie należy spożywać od 4 do 5 zbilansowanych posiłków i wypijać około 2,5 litra płynów, aby zapewnić w pełni sprawność organizmu. Źródłem węglowodanów w bezmięsnej diecie są produkty zbożowe, pełnoziarniste makarony i pieczywo. Należy jednak uważać na ilość spożywanej soli, poniewaz w nadmiarze może okazać się ona cieżkostrawna. Wszystko jest tutaj kwestią odpowiednich proporcji i dobrania składników. Wiele osób nie posiada odpowiedniej ilości czasu, aby układać zbilansowane jadłospisy. W efekcie ich dieta jest monotonna i uboga, dlatego właśnie takie osoby mogą skorzystać z naszych usług jedzenia pudełkowego Pure&Fresh. My zajmiemy się wszystkim od doboru potraw, poprzez ich przygotowanie i dostarczenie w porannych godzinach pod drzwi domu. Dieta pudełkowa to nie tylko oszczędność czasu, ale także powierzenie swojego zdrowia w ręce specjalistów, którzy znają się na dietach jak nikt inny. Posiłki, które przygotowujemy są wykonane z wyselekcjonowanych składników o najlepszej jakości, dzięki czemu nasze dania są smaczne aromatyczne i przede wszystkim zdrowe.

Bezmięsna dieta wegetarianizm - a uprawianie sportu?

Nie ma żadnych przeciwwskazań dla osób uprawiających aktywnie sport do stosowania diety bezmięsnej, jednak należy pamiętać, że zapotrzebowanie na białko u takich osób zwiększa się wraz z intensywnością treningów, dlatego należy wtedy bardziej restrykcyjnie kontrolować ilość wartości odżywczych w ciągu dnia w spożywanych posiłkach. Dobrze jest też dostarczać energię przed treningiem posiłkami na bazie węglowodanów. Wszelkie sałatki makaronowe sprawdza się tutaj najlepiej.

Dieta wegetariańska jest coraz popularniejsza, jednak niewiele osób wie jak zdrowo ja komponować. Korzystając z naszej diety bezmięsnej otrzymasz zbilansowane posiłki na każdy dzień tygodnia.

Oferujemy dowóz naszych diet na terenie miast i okolic: