Dieta wegetariańska dla sportowców

Dieta wegetariańska dla sportowców to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dbają o swoją sylwetkę oraz zdrowie. Firma Pure&Fresh zadbała o to, aby dieta była smaczna i dostarczała wszelkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dieta wegetariańska dla sportowców poprawia możliwości wysiłkowe każdego z nas i ułatwia treningi. Odpowiednio dobrane składniki sprawią, że trening będzie efektywniejszy, przyjemniejszy, a docelowo osiągniemy lepsze wyniki. Bez wsparcia profesjonalnego dietetyka, ciężko jest przestrzegać codziennych zaleceń żywieniowych.

Catering dietetyczny opiera się na dostarczaniu gotowych, pysznych posiłków, które pomagają zadbać o zdrowie i stracić na wadze bez efektu jo-jo. Firma Pure&Fresh oferuje aż 7 pakietów żywieniowych, pozwalających osiągnąć konkretny cel, w tym dietę wege, pakiet dla sportowców, odchudzającą oraz dostosowywaną indywidualnie. Dieta pudełkowa dla sportowców pozwala im zaoszczędzić czas, co jest niezwykle istotne. Ponadto jest odpowiednio zbilansowana i dodaje energii. W naszej diecie są białka, tłuszcze i węglowodany. Istotne jest, aby dodatkowo dostarczać organizmowi niezbędnych witamin oraz minerałów, a w szczególności: witaminę D, wapń, żelazo i cynk.

Co jedzą wege-sportowcy?

Dieta wegetariańska dla sportowców jest korzystna dla zdrowia. Wystarczy jedynie mądrze dobrać składniki, tak aby nasz organizm nie czuł niedoboru mięsa. Racjonalnie ułożona i rozważnie stosowana pozwala oczyścić organizm z toksyn i poczuć nam energię płynącą z warzyw. Coraz więcej osób decyduje się na wyeliminowanie mięsa ze swojej diety. Dlaczego? Przede wszystkim ze względów ekologicznych i zdrowotnych. Na rynku trudno dostać mięso dobrej jakości i w przyzwoitej cenie. Obecnie mamy bardzo szeroki zakres świetnych przepisów, a w restauracjach podawane są nawet wege śledzie. Aby organizm mógł właściwie funkcjonować, potrzebuje wielu składników odżywczych: białka, tłuszczu, węglowodanów, witamin, minerałów, wody. Ważna jest ich ilość, proporcje, a także jakość. Specjaliście do spraw żywienia z Pure&Fresh pomogą dobrać dietę wegetariańską dla sportowców w ten sposób, aby była pełnowartościowa.

Białko w diecie wegetariańskiej

Wydaje się, że w diecie wegetariańskiej może zabraknąć białka. Okazuje się, że odpowiednio zbilansowana dieta umożliwia dostarczenie białka na każdym poziomie. Białko to nie tylko jajka, nabiał czy mięso. To również rośliny. W naszej diecie znajdziesz pyszne posiłki wegetariańskie, takie jak burgery, sałatki czy różne dietetyczne desery. Bogate w białko są również: soczewica zarówno czerwona, zielona jak i czarna, fasola czerwona i biała, ciecierzyca czy soja. Bogate w białko i błonnik są również brokuły, orzechy czy wszelkie ziarna oraz zboża. Warto do wszystkiego dobrać kaszę gryczaną. A o to już zadbają nasi dietetycy.

Dieta wegetariańska dla kobiet w ciąży oferowana przez Pure&Fresh to idealne rozwiązanie dla przyszłych mam, gdyż dostarcza niezbędne składniki odżywcze.

Oferujemy dowóz naszych diet na terenie miast i okolic: