Dieta wegetariańska zbilansowana

Przekonania religijne, etyczne lub chęć poprawy jakości zdrowia czy też alergie pokarmowe - powodów przejścia na dietę wegetariańską jest bardzo wiele. Jedno jest jednak pewne, od pewnego czasu dieta ta zyskała na popularności, gdyż stosują ją zarówno wielkie gwiazdy, jak i zwykli ludzie. Dieta wegetariańska opiera się na wyłączeniu z diety produktów pochodzenia odzwierzęcego, nie tylko mięsa, ale także smalcu czy żelatyny.

Nasza firma cateringowa Pure&Fresh oferuje zbilansowane posiłki dowożone wprost pod drzwi Twojego domu. Wszystkie dania opracowywane są na podstawie indywidualnych preferencji naszych klientów. Dodatkowo są one wykonywane ze świeżych i nieprzetworzonych produktów, dzięki czemu są takie smaczne i zdrowe. W naszej ofercie to klient dobiera ilość posiłków i kaloryczność porcji. My zajmujemy się resztą. Każde pudełko z posiłkiem opisane jest pod względem kalorii i wartości odżywczych.

Skąd czerpać białko w diecie roślinnej? Czy dieta wegetariańska jest zbilansowana?

Dieta wegetariańska ma tyle samo zwolenników, co i przeciwników, których najważniejszym argumentem jest to, że ten sposób odżywiania nie dostarcza do organizmu odpowiedniej ilości substancji odżywczych, między innymi żelaza i białka. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ zbilansowana dieta wegetariańska, której jadłospis jest zróżnicowany, jest zdrowa i ma korzystny wpływ na organizm. Źródłem węglowodanów oraz białka w jadłospisie diety wegetariańskiej są warzywa strączkowe, takie jak fasola, groszek, cieciorka, soczewica. Dodatkowo te produkty dostarczają organizmowi żelaza. Źródłem wapnia w takiej diecie mogą być produkty z migdałów - wszelkie masła i mleka migdałowe. Jeśli chodzi o dobre kwasy tłuszczowe, niezastąpione okazują się tutaj wszelkie ziarna oraz orzechy. Już garść orzechów włoskich zaspokaja potrzeby organizmu na ten składnik w diecie.

Jak smacznie jadać w diecie wegetariańskiej ?

Pomimo obiegowej opinii wegetarianie nie jedzą tylko i wyłącznie sałaty. Dania wegetariańskie z powodzeniem znajdują również zwolenników wśród miłośników mięsa. Obecnie istnieje mnóstwo przepisów, które włączone w jadłospis na stałe różnicują codzienne posiłki, wegańskie burgery, przypominające w smaku te mięsne, tofucznica, czyli a'la jajecznica z tofu. Wszystkie te dania wykorzystujemy w naszej diecie pudełkowej Pure&Fresh. Nasi klienci nie muszą martwić się niczym, to my zajmiemy się przygotowaniem posiłków i doborem menu na każdy tydzień.

Pojemniki z poszczególnymi daniami są dostarczane w godzinach rannych, wraz ze sztućcami, dzięki czemu można je zabrać ze sobą wszędzie i spożyć w najbardziej dogodnym momencie dnia. W tej diecie to warzywa powinny dominować, ponieważ są one bogate w makro i mikroskładniki. Przy doborze warzyw warto próbować nowych egzotycznych smaków - im większa różnorodność, tym lepiej.

Smacznie i zdrowo - oto zalety diety od Pure&Fresh. Dbamy również o wegetarian, oferując bogatą i zróżnicowana dietę dla miłośników jarskich dań.

Oferujemy dowóz naszych diet na terenie miast i okolic: