Catering dietetyczny a odchudzanie

Udostępnij

Każdy posiłek, który jemy w ciągu dnia powinien być pełnowartościowy, zawierać: białko, węglowodany złożone, dzienną dawkę witamin i błonnika. Catering dietetyczny daje możliwość spożywania pełnowartościowych i zbilansowanych posiłków każdego dnia, dostarczany prosto pod drzwi domu, czy do biura jest komfortowym rozwiązaniem dla każdego. Możemy zamówić diety odchudzające: 1000, 1500 kcal i mieć pewność, że ich ilość nie jest przekroczona – to dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią czasem podjadać miedzy posiłkami.

Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny?

Jest on tworzony w zależności od indywidualnych potrzeb, a także pod okiem wyspecjalizowanej kadry dietetyków. Nie trzeba się martwić o odpowiednie zbilansowanie, składniki czy przyrządzanie. W niektórych wariantach diet - tygodniowy rozkład posiłków możemy wcześniej zmodyfikować w zależności od potrzeb i preferencji. W Pure&Fresh jest to opcja Premium. Dlatego też catering przeznaczony jest nie tylko dla ludzi, którzy chcą schudnąć, ale też dla wegetarian, alergików, diabetyków, bądź też dla osób, które żyją w ciągłym biegu.

Catering dietetyczny to zdrowsza forma jedzenia na mieście, mamy pewność, że dania przygotowywane są pod okiem dietetyków, a produkty świeże. Restauracje nie zawsze posiadają takie produkty, często też, dania nie są dobrze zbilansowane, co najważniejsze mało restauracji posiada specjalną ofertę dla osób będących na diecie. Fit catering to wygodna forma diety, nie trzeba się martwić o zakupy, przygotowywanie posiłków w domu jak i do pracy. Dobre rozwiązanie dla ludzi zapracowanych, którzy chcą zadbać o swoja formę, ale nie mają na to czasu. Dodatkowo wolny czas, który uzyskujemy dzięki cateringowi możemy wykorzystać na siłowni, aby budować swoją sylwetkę.

Zamawiając dietę pudełkową mamy zestaw posiłków na cały dzień. Też dzięki temu, że płacimy za cały miesiąc - możemy mieć większą motywację, aby nie podjadać słodyczy, czy innych przekąsek miedzy posiłkami. Coś co charakteryzuje catering dietetyczny to odmienność. Często gotując samemu mamy problem z urozmaicaniem naszego jadłospisu, dieta staje się monotonna i nie przynosi zamierzonych efektów. Po długim czasie spożywania jednakowych posiłków np. owsianki na śniadanie – chcemy wynagrodzić sobie trud włożony w codzienne wyrzeczenia i zaczynamy podjadać słodkości.

Catering dietetyczny – ile można schudnąć?

Klasyczny, box diety 1500 kcal przy długotrwałym stosowaniu może przynieść efekty utraty wagi do 1-2 kg tygodniowo. Jest to najbardziej optymalna dieta, szybsze spalanie może powodować efekt jo-jo, bądź problemy ze zdrowiem.

Poprzez zróżnicowane wartości kaloryczne diet można dopasować je indywidualnie do potrzeb, w przypadku, gdy intensywnie trenujesz i potrzebujesz więcej kalorii, możesz zamówić dietę o wartości 2500 kcal. To, jaki box zamówisz zależy od Ciebie, jaki prowadzisz tryb życia i ile chcesz schudnąć.

Ocena: 5, na podstawie: 3 opinii

Catering dietetyczny, przeczytaj więcej na naszym blogu

FIT piknik - czyli majówka w...

Majówka to okres sprzyjający spontanicznym wyjazdom oraz spotkaniom z przyjaciółmi, na których ciężko jest nam oprzeć się kalorycznym pokusom. Jak przygotować się na wiosenne...

Czytaj dalej

Catering dietetyczny wege – jak...

Dieta wegetariańska cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, większość ludzi rezygnuje z mięsa ze względów ideologicznych. Sprzeciwiają...

Czytaj dalej

Picie wody – dlaczego tak ważne...

Organizm człowieka w około 60% składa się z wody. W samym mózgu jest jej 80%, a 86% wody zawarte jest w krwi. Wszystkie wewnętrzne organy potrzebują jej do prawidłowego...

Czytaj dalej