Zalety i wady cateringu dietetycznego

Udostępnij

Moda na catering dietetyczny ciągle się rozwija. Na rynku wciąż pojawiają się nowe firmy, oferujące tzw. dietę pudełkową. Korzystają z niej nie tylko odchudzające się, ale także sportowcy przygotowujący się do zawodów lub osoby zapracowane, nie mające czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków.

Catering dietetyczny – zalety

Precyzja i dokładna znajomość kalorii

Pierwszą, podstawową zaletą diety pudełkowej jest dokładnie sprecyzowana wartość kaloryczna każdego posiłku. Samodzielne liczenie makroskładników oraz ważenie produktów bywa trudne. Przygotowanie dietetycznego dania nie zawsze bywa proste, szczególnie kiedy nie znamy podstawowych zasad łączenia poszczególnych produktów.

Czas

Drugą, ważną zaletą takiego rozwiązania jest duża oszczędność czasu, przeznaczonego na codzienne przygotowanie posiłków, zmywanie, zakupy czy stanie w kolejkach w sklepie. Bez wątpienia jest to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają wolnych chwil na samodzielne gotowanie.

Wygoda

Każdego ranka, przed naszymi drzwiami czeka paczka z zamówionym jedzeniem. Jedyne co musimy zrobić to podgrzać je przed spożyciem.

Regularność

Częstym problemem wśród osób rozpoczynających przygodę z odchudzaniem jest regularność pożywania posiłków. Małe śniadanie przed wyjściem z pracy, kanapka w biegu a na koniec dnia obfita kolacja - to najczęstszy scenariusz w wielu domach. Mając do dyspozycji 5 gotowych posiłków łatwiej jest pilnować się aby jeść regularnie co trzy godziny.

Opieka dietetyka

Każdy klient, korzystający z cateringu otrzymuje także profesjonalną opiekę. Jeśli mamy pewne obawy czy wątpliwości związane ze sposobem odżywiania, w każdej chwili możemy skonsultować się z dietetykiem, który pomoże w jak najlepszym wykorzystaniu możliwości wybranej przez nas diety.

Wady cateringu dietetycznego

Minusem korzystania z diety pudełkowej jest konieczność spożywania odgrzewanych potraw. Mimo, iż wiele dań można jeść na zimno (np. śniadania na bazie jajek i twarogu lub sałatki) to zestawy obiadowe najczęściej trzeba podgrzać. Osoby, które nie lubią posiłków z mikrofali mogą mieć początkowo problem aby przestawić się na ten sposób odżywiania.

Cena

Koszt cateringu dietetycznego dla jednej osoby, w dużym gospodarstwie domowym, może być problematyczną kwestią. Przeliczając jednak koszty prądu, wody, gazu okazuje się, że nie jest to tak duża kwota, jaka wydaje się na pierwszy rzut oka. Warto pamiętać, też o czasue wolnym, który dla wielu osób jest bezcenny

Narzucone menu

Korzystając z rozwiązań firm cateringowych, jesteśmy zmuszeni podporządkować się do z góry narzuconego menu, bez możliwości jego modyfikacji. Jeśli jesteś osobą, która ceni sobie indywidualność – przygotowaliśmy dla Ciebie wariant PREMIUM gdzie logując się do systemu, możesz samodzielnie planować i powielać posiłki. Jeśli więc posiadasz np. ulubiony lunch lub deser – możesz skosztować go aż 5 razy dziennie!

Podsumowując, pierwsze miesące walki z dodatkowymi kilogramami bywają często bardzo trudne. Catering dietetyczny to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą wyrobić w sobie dobre nawyki żywieniowe. Dzięki zastosowaniu gotowego rozwiązania , dużo łatwiej jest poprawić parametry zdrowotne organizmu a zaoszczędzony czas przeznaczyć na treningi by jeszcze efektywniej walczyć z nadwagą. Decydując się na konkretny wariant – możemy wcześniej zamówić zestaw testowy, aby zdecydować czy smaki oferowane przez szefa kuchni odpowiadają naszym wymaganiom.

Ocena: 4, na podstawie: 26 opinii

Catering dietetyczny, przeczytaj więcej na naszym blogu

Pure and Fresh po raz kolejny...

W grudniu w CH Manhattan odbył się wielki finał metamorfoz. Pomysłodawcą programu jest Sylwia Kamińska, która jest trenerem fitnes w Tiger Gym. Uczestnicy przez trzy miesiące byli...

Czytaj dalej

Dzień kobiet

Jak co roku 8 marca świętujemy Dzień Kobiet. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was przepisy na pyszną i zmysłową kolację pełną afrodyzjaków, aby ten dzień stał się w pełni...

Czytaj dalej

Dołączył do Nas Sebastian...

Sebastian Fabijański, aktor, którego już niebawem zobaczymy w nowym ''Pitbullu'' dołączył do naszego grona zadowolonych klientów.

Czytaj dalej