Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny?

Udostępnij

To z pozoru błahe pytanie, które - wydawałoby się - bardziej dotyczy chwilowej mody niż sposobu na życie. W rzeczywistości jest to pytanie, które powinno sobie postawić wielu z nas. Odpowiedzi mogą zmienić nie tylko nasze podejście do jedzenia, ale przede wszystkim wpłynąć na nasze życie. Proponujemy bardzo racjonalnie rozważyć kilka argumentów.

Jest dużo taniej

Ten argument najtrudniej nam zaakceptować, ponieważ dajemy się po prostu złapać w pułapkę nieracjonalnego myślenia. Robiąc codzienne zakupy „w promocji” często kupujemy ponad miarę i w kompletnym oderwaniu od realnych potrzeb. Nie wspominając o sytuacjach, kiedy ceny są obniżane „sztucznie” – tzn. cena promocyjna jest niemal taka sama, albo śladowo niższa od powszechnie obowiązującej, ale wszechobecne napisy „promocja” upewniają nas, że zrobiliśmy świetny interes.

Jeśli uważasz, że takie sytuacje Cię nie dotyczą i nie dajesz się nabrać, to przyznaj teraz przed sobą, że nigdy w życiu nie wszedłeś do sklepu po jedną rzecz, a w domu nie rozpakowywałeś całej siatki zbędnych, albo przynajmniej średnio-potrzebnych produktów...

Nie obwiniaj się! Tak działa marketing, który wykorzystuje nasze niedoskonałości – czyli momenty, w których kierujemy się emocjami. Niejednokrotnie porównując ceny cateringu dietetycznego, mówimy sobie „to zbyt drogie!”

Proponujemy więc inne rozwiązanie: sprawdź ile wydajesz tygodniowo na jedzenie. Wystarczy, że zbierzesz całotygodniowe paragony i w niedzielne popołudnie, z kalkulatorem, policzysz ile na prawdę wydajesz... A teraz pomnóż to przez cztery Zaskoczony?

To nie koniec! Wracamy do pytania dlaczego warto wybrać catering dietetyczny? Czas na kolejny argument.

Jest dużo szybciej

Catering dietetyczny ma jedną, nieosiągalną dla innych produktów zaletę. Codziennie jest dostarczany pod nasze drzwi. Możesz zdecydować gdzie chcesz dostawać całodzienne wyżywienie podzielone na poszczególne posiłki. Możesz wskazać dowolny adres – domowy, w siedzibie firmy, w miejscu gdzie zaplanowałeś całodzienne rozmowy, albo szkolenie... Wystarczy, że odpowiednio wcześnie ułożysz plan dostaw, a mogą one trafiać codziennie w inne miejsce.

Możesz rozpocząć dzień od śniadania w domu, albo jeśli zaczynasz pracę bardzo wcześnie, po domowej, porannej kawie zjeść je już w biurze... Pracownicy korporacji bardzo dobrze kojarzą tych, którzy już dawno odpowiedzieli sobie na pytanie: „dlaczego warto wybrać catering dietetyczny”? Odbierają z recepcji siatki, albo pudełka i potem przez cały dzień nie muszą się martwić kolejnymi posiłkami...

Ale jeśli mowa o czasie to musimy wrócić do zakupów. Ile razy w poniedziałek rano okazało się, że za nami niedziela niehandlowa, nic nie ma w lodówce i trzeba wstać wcześniej, biec do sklepu, żeby tylko coś było na śniadanie? Ile razy wykończeni po pracy mówiliście, albo słyszeliście od innych sakramentalne: jeszcze tylko zakupy... Niestety często „tylko zakupy” to co najmniej godzina – najpierw między regałami, a potem jeszcze przy kasie i w drodze do domu (nie wspominamy o ciężkich siatkach).

Ale po zakupach w końcu można odpocząć. W zasadzie to prawie... Obiad, albo kolacja same się niestety nie zrobią. Zamiast odpocząć, zrobić coś dla siebie, czy wyjść ze znajomymi albo na trening, musisz jeszcze gotować. Tak wiemy – to podobno przyjemne, a przede wszystkim modne. Ale codzienne tkwienie w kuchni potrafi stać się monotonne i bardzo szybko skończyć się „makaronem z sosem” jako daniem dnia, tygodnia, miesiąca...

Wracając do pytania dlaczego warto wybrać catering dietetyczny, znowu trzeba policzyć – ile dziennie tracisz czasu na zakupach, a potem na przygotowaniu posiłków?

Do wyniku proponujemy wprowadzić jeszcze jeden element – ile żywności, którą kupisz i ile posiłków, które przygotowałeś ląduje potem w koszu. Według danych Komisji Europejskiej rocznie w Unii Europejskiej marnujemy ok. 90 mln ton żywności. W Polsce jest to ok. 9 mln ton. Prawie 40 procent żywności wyrzucamy, bo minął termin przydatności do spożycia – to z kolei efekt zbyt dużych zakupów, o których już wspominaliśmy.

Pamiętajmy wyrzucając żywność, wyrzucamy nasze pieniądze. Wyrzucając posiłek, który zrobiliśmy dwa dni temu, wyrzucamy pieniądze i czas, który poświęciliśmy na jego przygotowanie. Wybierając catering dietetyczny dostajesz gotowe posiłki, a wyrzucasz tylko jednorazowe pojemniki. Czas przygotowania? 2 minuty w mikrofalówce.

Jest zdrowiej i smaczniej

Będąc na diecie można wyposażyć się w zestawy pudełek, które „zachowają świeżość przygotowanych potraw” – codziennie gotować kilka różnorodnych posiłków z kalkulatorem i tabelą produktów w dłoni, które będą bilansowały nasze dzienne potrzeby, pakować je w pudełka, zabierać do pracy, tam podgrzewać, potem w domu czyścić pudełka, gotować kolejne dania, pakować w pudełka…..niestety ciężko wytrzymać tak dłużej niż kilka tygodni.

W przypadku cateringu dietetycznego wszystko robią za nas dietetycy i kucharze. Ci pierwsi decydują, jakie składniki muszą wchodzić w skład posiłków, natomiast dla drugich kluczowy jest smak i sposób podania. Dopiero ich współpraca jest gwarancją sukcesu cateringu dietetycznego.

Choć jeśli mowa o sukcesie to decydujące jest jeszcze coś innego – zamawiając dietę pudełkową, każdego dnia dostajemy coś innego. W ciągu tygodnia nie musimy jeść np. tylko owsianki czy twarożku w różnych wariantach smakowych. Otrzymujemy też różne źródła białka: wołowinę, ciecierzycę czy indyka. Każdy z nas, kto dłużej przebywał na diecie wie jak ważną rzeczą jest urozmaicenie potraw. Monotonia w kuchni jest jedną z najczęstszych przyczyn podjadania i rezygnowania z diety.

Podsumowanie

Jeśli nadal zastanawiasz się nad zmianą nawyków żywieniowych lub potrzebujesz więcej czasu w trakcie intensywnych treningów – catering dietetyczny z pewnością jest dla Ciebie!  Nie musisz zamawiać zestawu na cały miesiąc, możesz zdecydować się np. na wariant 5 dniowy i sam poczujesz różnicę. To co? Gotowy na zmiany? Do dzieła!

Ocena: 5, na podstawie: 1 opinii

Catering dietetyczny, przeczytaj więcej na naszym blogu

Szanowni Państwo...

...w związku ze zbliżającymi się Nowym Rokiem, pragniemy poinformować Państwa o reorganizacji dostarczania diet w okresie noworocznym.

Czytaj dalej

IV edycja Metamorfoz

W CH Manhattan w Gdańsku odbyło się zakończenie IV już edycji Pozytywnych Metamorfoz. Dla trzech największych przemian czekały nagrody od Pure&Fresh.

Czytaj dalej

Już niebawem rozpocznie się w...

Do owoców jagodowych zaliczamy m.in: truskawki, maliny, borówki, jagody, jeżyny, agrest, porzeczki oraz poziomki. Są one nieocenionym źródłem:

Czytaj dalej

Szanowni Państwo,

Serdecznie przepraszamy wszystkich klientów Pure and Fresh za przerwę w funkcjonowaniu firmy. Sytuacja ekonomiczna i Sars Cov 2 zmusiła nas do nagłego przerwania działalności. Wszystkich klientów najmocniej przepraszamy, podejmujemy w jak najszybszym czasie zwrotu kwot za niezrealizowane Zamowienia. Wszelkie pytania proszę kierować na adres mail: office@pureandfresh.pl

Życzymy Państwu dużo zdrowia!

Z poważaniem
Team Pure & Fresh