Jaki catering dietetyczny wybrać?

Udostępnij

Catering dietetyczny to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród osób, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe lub zwyczajnie nie mają czasu aby samodzielnie przygotować posiłki. W gąszczu ofert ciężko jest zdecydować, która dieta pudełkowa była dla nas najlepsza. Czynników, które decydują o wyborze jest bardzo wiele m.in. cena, różnorodność menu czy wariant kaloryczny. Na co warto zwrócić uwagę aby wybrać jak najlepszy catering?

Cena cateringu dietetycznego

Porównując oferty, wiele osób, szczególnie tych które po raz pierwszy mają styczność z dietą pudełkową, w pierwszej kolejności zwraca uwagę na cenę. Najtańsze są z warianty podstawowe z niską zawartością kalorii np. 1000, 1300 lub 1500 kcal. Cena rośnie proporcjonalnie do ich ilości – im większy poziom tym wyższa cena. Każdy catering posiada najczęściej także opcję premium, która wyróżnia się większą ilością składników odżywczych oraz zawartością zróżnicowanych źródeł białka (ryby, wołowina). Jest ona jednak nieznacznie droższa. W przestrzeni miesiąca jest to różnica ok. 200 – 300 zł. Do droższych diet należą opcje specjalistyczne, są to m.in. diety: sportowe (wysokoenergetyczne), wegetariańskie oraz diety wykluczające pewną grupę składników np. bezglutenowe lub bez zawartości laktozy. Najdroższą opcją są diety indywidualne, przygotowywane przez dietetyka wg. specjalistycznych wytycznych na indywidualne zamówienie.

Stawiaj na jakość

Niestety, kierując się wyłącznie ceną diety pudełkowej możemy przeoczyć kilka podstawowych kwestii.

Po pierwsze: przed wyborem cateringu dietetycznego, najlepiej wcześniej skontaktuj się z biurem obsługi klienta. Podczas rozmowy zapytaj o planowane menu. To bardzo ważne, bowiem wiele firm cateringowych stosuje nieuczciwe praktyki. Chodzi głównie o zaniżanie menu śniadaniowego oraz kolacji. Zamiast oferować pełnowartościowe posiłki, w naszych zestawach możemy otrzymać np. kilka plasterków wędliny z chlebem wieloziarnistym czy zwykły naturalny jogurt z owocem – czyli coś co bardzo łatwo przygotowalibyśmy sami. Taka propozycja nie zawsze niesie za sobą pełen zakres wartości odżywczych a przecież o to nam chodzi, decydując się na catering.

Ciężko jest też znaleźć catering, który proponuje także zdrowe desery – w końcu jak długo można jeść dania z kurczakiem? ;)

Inne kryteria wyboru

Oprócz ceny i jakości należy także zwrócić uwagę w jakich warunkach jest przewożone jedzenie. Czy firma wykorzystuje samochody chłodnie by zachować najwyższą świeżość przygotowanych dań i zachować tzw. łańcuch chłodniczy. Warto także zwrócić uwagę czy do zestawów są dołączane sztućce (nie zawsze mamy możliwość zjedzenia w domu) oraz czy posiłki zapakowane są w wygodne pudełka i torby. Kolejną kwestią jest możliwiość stałego kontaktu z dietetykiem, który pomoże w jak najlepszym stopniu wykorzystać potencjał naszego wariantu. Pure&Fresh jako catering premium umożliwia klientom kontakt z naszymi specjalistami oraz zmianę menu w systemie. Jeśli masz jakieś pytania – jesteśmy do Twojej dyspozycji. Czekamy na Ciebie w Trójmieście, Warszawie a już niebawem w Krakowie. :)

Ocena: 4, na podstawie: 44 opinii

Catering dietetyczny, przeczytaj więcej na naszym blogu

EMS Fitfactory jest z Nami :)

Długo szukaliśmy cateringu, który spełni nasze sportowo-smakowe oczekiwania.

Czytaj dalej

Już niebawem rozpocznie się w...

Do owoców jagodowych zaliczamy m.in: truskawki, maliny, borówki, jagody, jeżyny, agrest, porzeczki oraz poziomki. Są one nieocenionym źródłem:

Czytaj dalej

Szanowni Państwo...

...w związku ze zbliżającymi się Nowym Rokiem, pragniemy poinformować Państwa o reorganizacji dostarczania diet w okresie noworocznym.

Czytaj dalej