KSIĘGOWOŚĆ JEŚĆ MUSI!" - TESTY

Udostępnij

Catering Pure&Fresh wyróżniony w rankingu najlepszych diet. Chcemy się Wam pochwalić! Nasz catering został najlepiej oceniony w testach księgowych! Zachęcamy do osobistego przetestowania!

W czasach ogromnych ilości pracy i ogólnego zabiegania, najczęściej zapominamy o tak podstawowych sprawach, jak posiłki w pracy. Chcąc odżywiać nasze ciało w sposób zalecany przez dietetyków, trzeba poświęcić na to sporo czasu. Natłok obowiązków i późne powroty z pracy, często uniemożliwiają przygotowywanie pełnowartościowych posiłków na następny dzień, nie wspominając już o konieczności robienia zakupów. Oczywiście, można ułatwić sobie życie, zamówić produkty ze sklepu przez internet i ktoś nam je pod drzwi dowiezie. Ale może jest łatwiejszy sposób? Od jakiegoś czasu, coraz większym powodzeniem cieszy się tzw. catering dietetyczny, czyli sposób na dostarczenie nam do biura lub domu gotowych do spożycia posiłków na cały dzień.

W naszym poście z 10. sierpnia wspominaliśmy już o tychże problemach oraz o zadaniu, jakiego podjął się nasz zespół księgowy. Postanowiliśmy przetestować diety, które dla nas są z najbardziej znanych pięciu firm.

Uznaliśmy, iż głównymi parametrami testu będą: SPOSÓB DOSTAWY, OPAKOWANIE, OGÓLNE WRAŻENIE NA PODSTAWIE WYGLĄDU ZEWNĘTRZNEGO, SMAK, KALORYCZNOŚĆ DO JAKOŚCI, CENA, JAKOŚĆ POSIŁKÓW I DODATKOWE OBSERWACJE oraz CIEKAWOSTKI. Ustalenie powyższych kryteriów pozwoliło na wyłonienie wad i zalet każdej z diet.

Do przeprowadzenia testu wybraliśmy catering dietetyczny następujących firm: Fit Kalorie, LightBox, Pure&Fresh, Body Chief oraz MaczFit, przy czym ostatnia z firm przyjęła zamówienie i nie realizując go, zwróciła wpłacone środki. Z pozostałych firm, w ciągu jednego tygodnia złożyliśmy zamówienia i otrzymaliśmy zestawy. Każda z testowanych diet miała 1500 kalorii, zamówienie obejmowało dietę całodniową składającą się z 5 posiłków.

Na pierwszy rzut do testów nasz zespół księgowy wybrał dietę firmy FitKalorie.

KSIĘGOWOŚĆ JEŚĆ MUSI! - TESTY

DOSTAWA: Dieta została dostarczona do biura, ale naszą uwagę zwrócił fakt, iż posiłki były dostarczone z gorącego kontenera (niechłodzonego), co spowodowało, iż folia przykrywająca tacki była napęczniała – ryzyko popsucia 90%.

OPAKOWANIE: Same tacki zostały umieszczone w zwykłej torbie bez logotypu. Aby dowiedzieć się, co jemy musieliśmy przeczytać dołączoną do torby kartkę z opisem dań, która z łatwością może z tej torby wypaść. Same tacki nie zostały opisane, więc chowając potrawy do lodówki, aby je skonsumować w ciągu całego dnia, pod wieczór możemy nie wiedzieć co jemy, pomijając już fakt ewentualnego zagubienia dołączonej kartki.

OGÓLNE WRAŻENIE wizualne posiłków nie zrobiło na naszym zespole księgowym dobrego wrażenia. Dla przykładu: śniadanie przypominało jedno z tych, jakie dostajemy w tanim hotelu.

SMAK: Smakowało nam II śniadanie w postaci waniliowej babeczki białkowej oraz obiad, na który składał się smakowity pulpecik z czerwonym ryżem, choć było go za mało jak na danie obiadowe (dodatkowe składniki obiadu to zabarwiony ryż oraz kukurydza z puszki).

CENA: To, co może przekonywać do tej diety, to z pewnością jej cena, czyli 760zł/mc z dowozem (ok. 600zł bez dowozu) i jest to jedyne kryterium, które plasuje tę dietę na korzystniejszej pozycji względem innych.

OBSERWACJE I CIEKAWOSTKI: Czy jednak przy zdrowym odżywianiu chodzi jedynie o najniższą cenę? Ryzyko zatrucia przez brak logistyki chłodniczej?

Następny wybór losowy padł na dietę firmy Light Box.

KSIĘGOWOŚĆ JEŚĆ MUSI! - TESTY

OPAKOWANIE: Dostaliśmy śliczne białe pudełko, malutkie, w którym mieściły się tacki. Po otwarciu miło zaskoczyła nas koperta z powitaniem i jednocześnie podziękowaniem za wypróbowanie diety. Przy przenoszeniu całości do naszej kuchni okazało się, że piękne kartonowe pudełko staje się niepraktyczne, gdy próbujemy nieść je jednocześnie z torbą od laptopa i damską torebką.

OGÓLNE WAŻENIE: Niestety, wyjmując tacki zauważyliśmy, że w kolejnej diecie folia była napęczniała (poza daniem obiadowym), a dostarczony tego dnia jogurt był kwaśny. Negatywne wrażanie łagodziły jednak estetycznie doczepione herbatki do posiłków i opisy na opakowaniach odnośnie sposobu podgrzewania posiłków, jak i przechowywania.

SMAK: Pomimo, że nie zamówiliśmy diety bezmięsnej, żadne z dostarczonych dań nie zawierało mięsa. Być może był to przypadek, jednak nie mogliśmy przeoczyć tego faktu. Sałata, która miała stanowić kolację, nie wyglądała apetycznie przez wzgląd na żółte końcówki.

CENA tej diety to 1160zł za 20 dni (bez weekendów), biorąc pod uwagę dietę Optimum, czyli jest to cena średnia wśród diet z naszego testu.

OBSERWACJE I CIEKAWOSTKI: ładnie opakowane, mało treściwie/brak mięsa, ryby – tanie dania, herbatki nie zawierają odpowiednich minerałów.

Kolejną dietą, jaką testował nasz zespół, była dieta firmy PURE & FRESH

KSIĘGOWOŚĆ JEŚĆ MUSI! - TESTY

OPAKOWANIE: Papierowa torba, w której dostarczono posiłki, była przewożona w chłodzonym kontenerze i była to pierwsza dieta, w której folia zabezpieczająca na tackach nie była napęczniała. W torbie, poza tackami z daniami, znaleźć można ładnie zapakowane sztućce wraz z serwetką z logotypem firmy.

OGÓLNE WRAŻENIE: Na pierwszy rzut oka widać dbałość o szczegóły. Każda tacka została opisana z dokładnym uwzględnieniem ilości kalorii, węglowodanów, białka, tłuszczy oraz błonnika, co jest niezwykle istotne szczególnie dla osób, które trenują lub chcą stracić na wadze. Naniesiono również informację w jakiej formie spożywać posiłki (czy na zimno, czy na ciepło – jeśli na ciepło to podano nawet w jakiej temperaturze powinno zostać podgrzane danie), jak również kolejność spożywania, choć nieprecyzyjne, gdyż wyrażone zostało liczbami od najmniejszej do największej, zamiast opisów w stylu: na śniadanie, na II śniadanie, itd.

SMAK: Niemniej jednak, po otwarciu tacek dania wyglądały apetycznie, niektóre ubogo, a po pierwszych degustacjach uznaliśmy je za bardzo smaczne. W porównaniu z konkurentami, dieta Pure&Fresh posiadała największe porcje, a w odniesieniu do menu całodniowego mogliśmy skosztować dwóch rodzajów mięsa (kurczak, wołowina) oraz ryby. Jednym słowem dieta urozmaicona, która w skład swoich posiłków włącza także tzw. superfoods. Ciastko czekoladowe było świetne, ale pytanie czy tak dieta powinna wyglądać? :)

CENA: Na jej niekorzyść przemawia najwyższa cena 1 449 zł – (my kupiliśmy za 1299 zł) w porównaniu z pozostałymi, ale za to mamy szansę na promocję, gdy zamówimy więcej niż jeden zestaw pod jeden adres, a także gdy będziemy polecać znajomych (nawet można mieć dietę za 0zł :) polecimy w całym biurowcu). Firma wprowadziła również promocje i teraz można mieć dietę Premium w cenie Optimum. Poza tym, jakość posiłków broni się przy tej cenie. Najgorzej wyglądające danie łosoś z plackami cukinii to było danie najlepsze z Wszystkich diet!

OBSERWACJE I CIEKAWOSTKI: Uwaga ta firma ma możliwość zmiany posiłków w systemie, do którego każdy ma dostęp w diecie PREMIUM. Najważniejsze jednak było to że posiłki o dużej różnorodności i wysokiej jakości (kurczak, wołowina, ryba). Wydaje się, że to najlepsza jakość pod kątem wartości odżywczych.

Ponieważ firma Maczfit nie dostarczyła nam swojej diety, na końcu została nam do przetestowania dieta firmy BodyChief .

KSIĘGOWOŚĆ JEŚĆ MUSI! - TESTY

OGÓLNE WRAŻENIA: Posiłki zostały dostarczone w małych pojemniczkach, przez co same porcje sprawiały wrażenie małych. Sztućce dołączone do opakowania nie były zafoliowane, trochę mało higieniczne rozwiązanie, rozumiemy oszczędności, ale w otwartej torbie sztućce luzem…? Opisy na poszczególnych daniach nie precyzowały dokładnej ilości kalorii, a były podane jedynie w przybliżeniu. Dobre wrażenie robiły ładne naklejki na daniach z informacją kiedy należy zjeść posiłek, a także apetyczny wygląd samych posiłków.

SMAK: Bardzo smakowało nam danie obiadowe, czyli ryż na ostro z kurczakiem. W tej diecie było także sporo mięsa. Zaletą jest też z pewnością możliwość złożenia zamówienia na dietę z jednodniowym wyprzedzeniem.

CENA: Cena zestawu standard to 960zł, czyli również w środku spośród wszystkich testowanych firm.

Podsumowując, nasz mocno zaangażowany w to niezwykłe zadanie, zespół księgowy, jako zwycięzcę tego rankingu wskazał dietę firmy PURE&FRESH. Na drugim miejscu, uplasowały się ex aequo dwie firmy: Body Chief oraz Light Box.

Co zdecydowało u nas, że PURE & FRESH:

  • pomimo wyższej ceny, jakość posiłków jest naprawdę na wysokim poziomie, oczywiście cenę da się w sprytny sposób obniżyć jeszcze niżej niż, najniższa cena konkurencji
  • zmiana posiłków, dla nas HIT możesz zrezygnować danego dnia z posiłku i zamienić na inny, jak będzie ciastko czekoladowe to np. na pięć ciastek czekoladowych :) fajny system, również zmiany dostaw i adresów w systemie CRM
  • możliwość diety za 0 zł – w promocji polecaj znajomych, prowizja z poleceń co miesiąc!
  • Jakość dopracowanych szczegółów jak i dokładne dane o składzie każdego z posiłków

Choć naszym podniebieniom zdecydowanie schlebiła dieta zwycięzcy, jesteśmy przekonani, że w oparciu o wyłonione wady i zalety, każdy znajdzie coś dla siebie. Dobra dieta pomaga nam w prowadzeniu zdrowego trybu życia, więc być może w tym wypadku kryterium cenowe nie jest najważniejsze, gdyż należy się kierować jakością tego co spożywamy. Jak to ktoś kiedyś powiedział: Jesteś tym, co jesz!

Ocena: 4, na podstawie: 28 opinii

Catering dietetyczny, przeczytaj więcej na naszym blogu

Gdynia Baltic Challenge by AquaWave...

Gdynia Baltic Challenge by AquaWave to ogólnopolskie zawody pływackie, które w tej edycji odbędą się na kilku dystansach nie przekraczających 3 km. Pure&Fresh jako partner...

Czytaj dalej

Dzień kobiet

Jak co roku 8 marca świętujemy Dzień Kobiet. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was przepisy na pyszną i zmysłową kolację pełną afrodyzjaków, aby ten dzień stał się w pełni...

Czytaj dalej

Sesja zdjęciowa Pure&Fresh i...

Razem ze sportową marką Cardiobunny odbyła się sesja zdjęciowa naszego cateringu dietetycznego.

Czytaj dalej

Szanowni Państwo,

Serdecznie przepraszamy wszystkich klientów Pure and Fresh za przerwę w funkcjonowaniu firmy. Sytuacja ekonomiczna i Sars Cov 2 zmusiła nas do nagłego przerwania działalności. Wszystkich klientów najmocniej przepraszamy, podejmujemy w jak najszybszym czasie zwrotu kwot za niezrealizowane Zamowienia. Wszelkie pytania proszę kierować na adres mail: office@pureandfresh.pl

Życzymy Państwu dużo zdrowia!

Z poważaniem
Team Pure & Fresh