Popraw swój metabolizm

Udostępnij

Szybszy metabolizm wspomaga trawienie, pomaga spalić tłuszcz i nadmierne kilogramy, nawet podczas snu. Każda osoba ma swoje indywidualne tempo przemiany materii, które także zależy od naszego stylu życia, a więc także diety. Możemy wpływać na przyśpieszenie metabolizmu poprzez aktywność fizyczną,

Papryka chilli

Kluczowym składnikiem wspomagającym odchudzanie, który jest zawarty w ostrej papryce, jest kapsaicyna. Odpowiada ona nie tylko za ostry smak, ale przede wszystkim – podnosi termogenezę wewnątrz organizmu, a co się z tym wiąże – przyśpiesza tempo metabolizmu. Kapsaicyna pobudza naturalny proces, dzięki któremu niektóre pokarmy, które jemy w każdym posiłku, są natychmiast konwertowane na ciepło. Proces oznacza, że spalamy automatycznie kalorie, a nie magazynujemy je.

Cynamon

Cynamon ogranicza wzrost cukru we krwi i spowolnia opróżnianie żołądka. Oba te efekty mogą pomóc w procesie odchudzania. Żywności po spożyciu, której występuje znaczny wzrost poziomu cukru we krwi, często powodują, że organizm uwalnia duża ilość insuliny, która może spowodować nagłe spadanie poziomu cukru we krwi i nagłe uczucie głodu. Spożywanie cynamonu nawet 12 godzin przed posiłkiem może pomóc ograniczyć wzrost stężenia cukru we krwi. Stabilizowanie poziomu glikemii we krwi może pomóc w odchudzaniu. Cynamon może także pomóc Ci ograniczyć ilość cukru dodawanego do dań, ponieważ zwiększa słodki smak.

CYTRUSY

Niektórzy mogą się obawiać jedzenia owoców, gdy chcą schudnąć, ponieważ są naturalnym źródłem cukru. Jednak owoce mają wiele pozytywnych efektów zdrowotnych, takich jak: dobre źródło błonnika, przeciwutleniacze, witaminy i minerały. Nie ma potrzeby unikać owoców, gdy chce się schudnąć. Owoce cytrusowe są dobrym źródłem witaminy C, ale dostarczają także potasu, wapnia, witamin z grupy B, fosforu, magnezu, miedzi. W procesie odchudzania kluczową rolę odgrywa witamina C dzięki, która przyśpiesza spalanie tłuszczu i produkcje l-karnityny dzięki, której nie odkłada się tłuszcz.

ZIELONA HERBATA

Substancje bioaktywne w liściach herbaty rozpuszczają się w wodzie i są zawarte w końcowym naparze. Przede wszystkim herbata jest źródłem przeciwutleniaczy, katechinami, które mogą przyśpieszać metabolizm. Filiżanka zielonej herbaty zawiera znacznie mniej kofeiny niż filiżanka kawy, ale wciąż wystarcza do łagodnego efektu odchudzania. Kofeina jest dobrze znanym środkiem pobudzającym, który wykazuje, że wspomaga spalanie tłuszczu i poprawia wydajność. Kofeina i katechiny mogą mieć działanie synergistyczne wzajemnie wzmacniając swoje działanie. W celu spalenia tłuszczu należy najpierw rozbić go w komórce tłuszczowej i przenieść się do krwiobiegu. Aktywne związki w zielonej herbacie mogą wspomagać ten proces poprzez zwiększanie efektów niektórych hormonów spalania tłuszczu.

PIEPRZ CAYENNE

Ten czerwony pieprz może ograniczyć apetyt, przyspieszyć metabolizm i spalić kalorie. Głównym składnikiem aktywnym w pieprzu cayenne także jest kapsaicyna. Dodanie pieprzu cayenne do diety może zmniejszyć apetyt a co się z tym wiąże prowadzić do zmniejszenia spożycia kalorii i zwiększenia utraty wagi. Wpływa także na zwiększenie termogenezy i wzrost spalania kalorii.

Ocena: 4, na podstawie: 28 opinii

Catering dietetyczny, przeczytaj więcej na naszym blogu

Jak żywić sie w podróży?

Podróżowanie to nie tylko okres wakacji, co raz częściej robimy krótkie wyjazdy weekendowe czy spędzam po kilka godzin w samochodzie. Dłuższe podróże sprzyjają złym nawykom.

Czytaj dalej

Zdrowe i smaczne przekąski – BEZ...

Większość z nas dąży do osiągnięcia zgrabnej sylwetki, jednak często, nawet podczas przestrzegania zdrowej i zbilansowanej diety, ciężko wystrzec się nam podjadania.

Czytaj dalej

Czym jest Hashimoto?

Zapalenie tarczycy Hashimoto - przewlekłe limfocytowe zapalenie gruczołu tarczowego – choroba o podłożu immunologicznym często współistniejąca z innymi schorzeniami...

Czytaj dalej

Szanowni Państwo,

Serdecznie przepraszamy wszystkich klientów Pure and Fresh za przerwę w funkcjonowaniu firmy. Sytuacja ekonomiczna i Sars Cov 2 zmusiła nas do nagłego przerwania działalności. Wszystkich klientów najmocniej przepraszamy, podejmujemy w jak najszybszym czasie zwrotu kwot za niezrealizowane Zamowienia. Wszelkie pytania proszę kierować na adres mail: office@pureandfresh.pl

Życzymy Państwu dużo zdrowia!

Z poważaniem
Team Pure & Fresh