Blog

25 Październik 2018

Przyprawy, które pomogą nam przetrwać jesień

Coraz krótsze dni, zimne noce i chłodne poranki, deszcz, a do tego świadomość, że kolejne naprawdę ciepłe dni w naszej szerokości geograficznej przyjdą dopiero za pół roku… Jesień to pora roku, w której ciężko o optymizm i codzienną energię. Nie ma wątpliwości, że najlepszymi lekarstwami są aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. Ta z kolei może być wzbogacona o naturalne, energetyczne „dopalacze” – przyprawy.

Czytaj więcej
28 Wrzesień 2018

Błonnik w diecie

Błonnik odgrywa ważną rolę w odchudzaniu, ponieważ nie jest trawiony w przewodzie pokarmowym i jednocześnie nie podlega wchłanianiu. Występuje w warzywach, owocach, pełnoziarnistych produktach zbożowych a także roślinach strączkowych.

Czytaj więcej
17 Wrzesień 2018

Jedzenie co 3 godziny - zasady

Pośpiech…to niestety zmora XXI wieku. Aby wykonać wszystkie zadania, które zaplanowaliśmy sobie w danym dniu, często rezygnujemy z czegoś dla nas „małoistotnego” –najczęściej z posiłków.

Czytaj więcej
11 Wrzesień 2018

Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny?

To z pozoru błahe pytanie, które - wydawałoby się - bardziej dotyczy chwilowej mody niż sposobu na życie. W rzeczywistości jest to pytanie, które powinno sobie postawić wielu z nas. Odpowiedzi mogą zmienić nie tylko nasze podejście do jedzenia, ale przede wszystkim wpłynąć na nasze życie. Proponujemy bardzo racjonalnie rozważyć kilka argumentów.

Czytaj więcej