Blog

17 Lipiec 2018

Dieta na płodność. Po jakie produkty warto sięgać w swojej codziennej diecie?

Niepłodność jest obecnie poważnym problemem zdrowotnym kobiet, które mimo okresu reprodukcyjnego, mają kłopot z zajściem w ciążę. Na stan zdrowia, mają wpływ podstawowe czynniki, takie jak: styl życia, aktywność fizyczna oraz sposób odżywiania. Istotą jest również prawidłowo zbilansowana dieta, bogata w niezbędne składniki odżywcze - witaminy oraz składniki mineralne, dzięki którym układ rozrodczy funkcjonuje w prawidłowy sposób. Pojawia się również coraz większa ilość dowodów wpływu prawidłowej masy ciała na funkcje reprodukcyjne kobiet.

Czytaj więcej
12 Lipiec 2018

Orzechy i nasiona w diecie

Orzechy, pomimo swojej kaloryczności, powinny być nieodłącznym elementem codziennej diety. Zawierają duże ilości białka, błonnika pokarmowego, są bogatym źródłem przeciwutleniaczy, witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych omega-3 oraz jednonienasyconych (MUFA). Można ich używać jako dodatek do każdego rodzaju dań.

Czytaj więcej

Dieta z dostawą do domu. Jak to działa?

Catering dietetyczny to coraz bardziej popularna forma żywienia. Polecany jest dla osób, które chcą zadbać o prawidłowe odżywianie ale brakuje im czasu na samodzielne komponowanie zdrowych posiłków. Drugim aspektem wśród osób decydujących się na fit catering jest także monotonia w kuchni. Będąc na diecie niejednokrotnie brakuje nam pomysłów i alternatyw na za zdrowe posiłki.

Czytaj więcej
25 Czerwiec 2018

PIOTR KARWAT

Nowy tydzień, nowe wyzwania nie ma to jak dobrze zacząć tydzień od gotowego posiłku i spalenia dodatkowych kalorii uzbieranych przez weekend Wyjechałeś na weekend, znów zakupy nie zrobione i nie ma z czego przygotować posiłków do pracy?

Czytaj więcej