Wskazówki żywieniowe

17 Wrzesień 2018

Jedzenie co 3 godziny - zasady

Pośpiech…to niestety zmora XXI wieku. Aby wykonać wszystkie zadania, które zaplanowaliśmy sobie w danym dniu, często rezygnujemy z czegoś dla nas „małoistotnego” –najczęściej z posiłków.

Czytaj więcej
7 Sierpień 2018

Właściwości herbat

Herbata jest drugim po wodzie, napojem na świecie, po który sięgamy najczęściej. Wiele osób pije ją codziennie, nie poprzestając na jednej filiżance. Dostępne są rodzaje herbat, od popularnej czarnej, zielonej czy czerwonej, po te mniej znane, takie jak: biała czy żółta. Smak oraz aromat herbaty zależy od sposobu jej parzenia. Każdą z herbat należy parzyć w innej temperaturze. Dzięki piciu właściwie zaparzonej herbaty zyskujemy jej wiele dobroczynnych właściwości.

Czytaj więcej
31 Lipiec 2018

Catering dietetyczny a odchudzanie

Każdy posiłek, który jemy w ciągu dnia powinien być pełnowartościowy, zawierać: białko, węglowodany złożone, dzienną dawkę witamin i błonnika. Catering dietetyczny daje możliwość spożywania pełnowartościowych i zbilansowanych posiłków każdego dnia, dostarczany prosto pod drzwi domu, czy do biura jest komfortowym rozwiązaniem dla każdego. Możemy zamówić diety odchudzające: 1000, 1500 kcal i mieć pewność, że ich ilość nie jest przekroczona – to dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią czasem podjadać miedzy posiłkami.

Czytaj więcej
17 Lipiec 2018

Dieta na płodność. Po jakie produkty warto sięgać w swojej codziennej diecie?

Niepłodność jest obecnie poważnym problemem zdrowotnym kobiet, które mimo okresu reprodukcyjnego, mają kłopot z zajściem w ciążę. Na stan zdrowia, mają wpływ podstawowe czynniki, takie jak: styl życia, aktywność fizyczna oraz sposób odżywiania. Istotą jest również prawidłowo zbilansowana dieta, bogata w niezbędne składniki odżywcze - witaminy oraz składniki mineralne, dzięki którym układ rozrodczy funkcjonuje w prawidłowy sposób. Pojawia się również coraz większa ilość dowodów wpływu prawidłowej masy ciała na funkcje reprodukcyjne kobiet.

Czytaj więcej