Wskazówki żywieniowe

24 Marzec 2020

Czy smażenie jest zdrowe?

Smażenie to jedna z najpopularniejszych metod przygotowywania posiłków. W kuchni dietetycznej jest to proces termiczny o najmniejszym zastosowaniu. Smażone potrawy, chociaż niezbyt zdrowe, kuszą smakiem oraz aromatem.

Czytaj więcej
11 Marzec 2020

Co zamiast mięsa? Dieta wegetariańska bez tajemnic!

Dieta wegetariańska – zyskujący na popularności trend czy korzystna dla naszego zdrowia zmiana nawyków żywieniowych? W tym wpisie pragniemy przyjrzeć się bliżej diecie, która zakłada wyeliminowanie z jadłospisu mięsa, sprawdzić, czy dieta wegetariańska niesie ze sobą korzyści dla naszego zdrowia oraz dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przygotowując się do zmiany nawyków żywieniowych. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
28 Luty 2020

Orzechy – dlaczego powinniśmy je jeść?

Czy orzechy są zdrowe? Tak! Zawierają wiele korzystnych dla zdrowia składników odżywczych. Wspomagają też redukcję masy ciała, ponieważ wywołują uczucie sytości w naszym organizmie. Niestety wiele osób niesłusznie wyklucza je ze swojej diety ze względu na ich kaloryczność. Przeczytajcie nasz wpis i dowiedzcie się, jaki wpływ na nasze zdrowie ma regularne spożywanie orzechów.

Czytaj więcej
18 Luty 2020

Nie taki gluten straszny, jak go malują, czyli wszystko, co powinniśmy wiedzieć o diecie bezglutenowej.

Dieta bezglutenowa – jej popularność stale wzrasta, a eliminacja glutenu nie zawsze podyktowana jest czynnikami zdrowotnymi. Powszechnie uważa się, że dieta bezglutenowa ma pozytywny wpływ na zdrowie. Przyjrzyjmy się bliżej nowemu stylowi odżywiania i odpowiedzmy na nurtujące pytanie – dla kogo dieta bezglutenowa będzie odpowiednia? Czy podążanie za trendami może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie?

Czytaj więcej