Wskazówki żywieniowe

13 Czerwiec 2019

Dieta ketogeniczna – czy warto spróbować?

To jedna z najpopularniejszych obecnie diet. Jej zwolennicy przekonują, że przynosi rewelacyjne efekty – z jednej strony pozwala szybko schudnąć, a drugiej poprawia nastrój i samopoczucie. Ma także pozytywnie wpływać na niektóre choroby. Przeciwnicy ostrzegają – może doprowadzić do poważnych konsekwencji dla naszego organizmu.

Czytaj więcej

Dieta sportowa – czy jest w stanie poprawić moje wyniki?

O tym, że odżywianie ma bardzo ważne znaczenie dla sportowca nie trzeba nikogo przekonywać. Bardzo łatwo zaprzepaścić godziny treningu źle zbilansowanym posiłkiem. Dlatego tak popularna jest dieta sportowa.

Czytaj więcej
28 Kwiecień 2019

Picie wody – dlaczego tak ważne dla naszego organizmu?

Organizm człowieka w około 60% składa się z wody. W samym mózgu jest jej 80%, a 86% wody zawarte jest w krwi. Wszystkie wewnętrzne organy potrzebują jej do prawidłowego funkcjonowania.

Czytaj więcej
15 Styczeń 2019

Kasza – rodzaje, właściwości, zastosowanie

Kasza to jadalne nasiona zbóż, występujące w postaci rozdrobnionej lub po prostu oczyszczonej z łuski. Gryczana, jęczmienna, kuskus czy bulgur... Tym, co wyróżnia kaszę i sprawia, że posiada ona wyjątkowo wysoką wartość odżywczą, jest fakt, że zawiera ona sporą ilość skrobi oraz błonnika, a także liczne witaminy, makro- i mikro-elementy oraz białko. Wyróżnia się wiele rodzajów kasz, ale te po które sięgamy najczęściej to:

Czytaj więcej