Blog

28 Wrzesień 2018

Błonnik w diecie

Błonnik odgrywa ważną rolę w odchudzaniu, ponieważ nie jest trawiony w przewodzie pokarmowym i jednocześnie nie podlega wchłanianiu. Występuje w warzywach, owocach, pełnoziarnistych produktach zbożowych a także roślinach strączkowych.

Czytaj więcej
17 Wrzesień 2018

Jedzenie co 3 godziny - zasady

Pośpiech…to niestety zmora XXI wieku. Aby wykonać wszystkie zadania, które zaplanowaliśmy sobie w danym dniu, często rezygnujemy z czegoś dla nas „małoistotnego” –najczęściej z posiłków.

Czytaj więcej
11 Wrzesień 2018

Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny?

To z pozoru błahe pytanie, które - wydawałoby się - bardziej dotyczy chwilowej mody niż sposobu na życie. W rzeczywistości jest to pytanie, które powinno sobie postawić wielu z nas. Odpowiedzi mogą zmienić nie tylko nasze podejście do jedzenia, ale przede wszystkim wpłynąć na nasze życie. Proponujemy bardzo racjonalnie rozważyć kilka argumentów.

Czytaj więcej
3 Wrzesień 2018

AWOKADO – zielone masło

Właściwie smaczliwka wdzięczna – owoc rosnący w tropikalnych częściach Ameryki Środkowej i Południowej. Choć jest jednym z najbardziej kalorycznych owoców, a jego smak nie jest zbyt wyrazisty, to jednak nie warto rezygnować z jego spożycia, gdyż zawiera mnóstwo wartości odżywczych. Jego głównym składnikiem jest tłuszcz, który stanowi około 20-30%. Dzięki wysokiej zawartości tłuszczu jest doskonałą alternatywą dla masła, ponieważ jest ono produktem pochodzenia roślinnego nie zawiera cholesterolu.

Czytaj więcej