Blog strona 1

15 Kwiecień 2020

Dieta pudełkowa – jak podgrzewać?

Dieta pudełkowa – jak ją podgrzewać, by posiłki zachowały swoje walory smakowe i zdrowotne? Dania oferowane przez firmy cateringowe najczęściej pakowane są w jednorazowe pojemniki zgrzane folią. Opakowania mogą być wykonane z różnych materiałów nadających się do recyklingu oraz takich, które są w pełni biodegradowalne.

Czytaj więcej
24 Marzec 2020

Czy smażenie jest zdrowe?

Smażenie to jedna z najpopularniejszych metod przygotowywania posiłków. W kuchni dietetycznej jest to proces termiczny o najmniejszym zastosowaniu. Smażone potrawy, chociaż niezbyt zdrowe, kuszą smakiem oraz aromatem.

Czytaj więcej
11 Marzec 2020

Co zamiast mięsa? Dieta wegetariańska bez tajemnic!

Dieta wegetariańska – zyskujący na popularności trend czy korzystna dla naszego zdrowia zmiana nawyków żywieniowych? W tym wpisie pragniemy przyjrzeć się bliżej diecie, która zakłada wyeliminowanie z jadłospisu mięsa, sprawdzić, czy dieta wegetariańska niesie ze sobą korzyści dla naszego zdrowia oraz dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przygotowując się do zmiany nawyków żywieniowych. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
28 Luty 2020

Orzechy – dlaczego powinniśmy je jeść?

Czy orzechy są zdrowe? Tak! Zawierają wiele korzystnych dla zdrowia składników odżywczych. Wspomagają też redukcję masy ciała, ponieważ wywołują uczucie sytości w naszym organizmie. Niestety wiele osób niesłusznie wyklucza je ze swojej diety ze względu na ich kaloryczność. Przeczytajcie nasz wpis i dowiedzcie się, jaki wpływ na nasze zdrowie ma regularne spożywanie orzechów.

Czytaj więcej