Blog

11 Wrzesień 2018

Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny?

To z pozoru błahe pytanie, które - wydawałoby się - bardziej dotyczy chwilowej mody niż sposobu na życie. W rzeczywistości jest to pytanie, które powinno sobie postawić wielu z nas. Odpowiedzi mogą zmienić nie tylko nasze podejście do jedzenia, ale przede wszystkim wpłynąć na nasze życie. Proponujemy bardzo racjonalnie rozważyć kilka argumentów.

Czytaj więcej
3 Wrzesień 2018

AWOKADO – zielone masło

Właściwie smaczliwka wdzięczna – owoc rosnący w tropikalnych częściach Ameryki Środkowej i Południowej. Choć jest jednym z najbardziej kalorycznych owoców, a jego smak nie jest zbyt wyrazisty, to jednak nie warto rezygnować z jego spożycia, gdyż zawiera mnóstwo wartości odżywczych. Jego głównym składnikiem jest tłuszcz, który stanowi około 20-30%. Dzięki wysokiej zawartości tłuszczu jest doskonałą alternatywą dla masła, ponieważ jest ono produktem pochodzenia roślinnego nie zawiera cholesterolu.

Czytaj więcej
23 Sierpień 2018

Dieta na zamówienie – czym właściwie jest?

Rozpoczynając przygodę z odchudzaniem, często naszym pierwszym krokiem jest poszukiwanie darmowego planu żywieniowego w internecie. Każdy z nas prowadzi inny tryb życia, ma inne geny, a co za tym idzie - różny metabolizm. Dlatego bardzo ważne jest, aby dopasować dla siebie idealny rodzaj diety.

Czytaj więcej
16 Sierpień 2018

Jak wybrać najzdrowszą formę chleba? Kupić czy upiec samodzielnie? Wskazówki oraz przepisy.

Czym kierować się wybierając bochenekchleba? Złocistą barwą skórki czy dodatkiem ziaren i pestek? A może lepiej upiec go samemu? O tym jak poradzić sobie z jego wyborem w natłoku wielu rodzajów pieczywa, podpowiem Wam w poniższym artykule.

Czytaj więcej